teisipäev, 9. detsember 2014

Jaanus Uiga: Energia mikrotootmise edenemise eelduseks on osapoolte valmisolek tihedaks koostööks

Mikrotootmise laiema leviku eelduseks on inimeste soov lahendada ise oma mured ja seotud osapoolte valmisolek koostööks, olemata kinni vaid oma valdkonna spetsiifilistes eesmärkides, tõdes Eesti Arengufondi energia- ja rohemajanduse analüütik Jaanus Uiga 27. novembril toimunud keskkonnaseminaril.

„Mikrotootmise eeldus on inimeste huvi midagi koos ja ühiselt ära teha. Lisaks peavad olema valmis abikäe ulatama ka ettevõtjad ja riik. Kõik tahavad teenida tulu, kuid peame aru saama, et tulemusteni jõudmiseks ei saa kõike vaadata vaid oma mätta otsast,“ sõnas Uiga.


„Energiatõhususe puhul ei saa rääkida elektritarbimise kahanemisest, tegelikkuses näitab elektritarbimine seoses ventilatsioonisüsteemide ja tarkade  juhtimissüsteemidega hoopis tarbimises tõusutrendi. Ehk siis elektrienergia sektorile tähendab energiatõhusus, et tulevikus inimeste elektritarbimine suureneb või tekib juurde lokaalseid mikrotootmisseadmeid, mis omakorda tähendab elektrivõrkudele uusi väljakutseid,“ lisas Uiga.

Uiga lisas, et väljakutset tähendab üldine energiasääst ka soojusvõrkudele, kuna hoonete soojustamine vähendab soojuse tarbimist ning seega ei saa me hoonete soojusenergia kokkuhoiust rääkides eeldada, et kaltamajad jäävad sama palju kütma kui seni. Nende lahendus peitub kas vähema mahuga arvestamises või uute klientide leidmises.

27. novembril toimus keskkonnaministeeriumis keskkonnaseminaride sarja „Kuidas jääda ellu üha karmistuvates tingimustes?“ viimane seminar, mille eesmärk oli tutvustada ettevõtjatele Eestis keskkonna kasutust mõjutavaid energiatootmise, -jaotamise ja –kasutusega seotud õigusnõudeid. Keskkonnaseminaride sarja korraldasid koostöös Eesti Arengufond, Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsioon (EKJA) ja advokaadibüroo GLIMSTEDT. Seminaride sarja raames toimus kuus seminari 2014. aasta märtsist kuni novembrini.

2 kommentaari :

aboshady ütles ...

تخزين اثاث بالرياض

bojo2112jon ütles ...

Hello! I would like to share a study problem that happened with me 3 days ago. I had to write an essay and I couldn't do it by myself, but one of my schoolmates has shown me this https://freepaperwriter.com/ writing agency and now, I can do my job, and not even think about my home assignments. It's so awesome and it is really true. So, if you wish, you can use it right now, just click on this link!!!

Postita kommentaar