Laupäev, 5. oktoober 2013

Meditsiinitehnika tootjate ja tervishoiusüsteemi väljakutsed


Pilt: Scanadu Scout on ulmefilmides kujutatud enesediagnostika seade (“medical tricorder”) 

DesignNews vahendab septembri keskel toimunud MedicalDesign & Manufacturing messil esinenud futurist Jim Carrolli ettekannet.

Carrolli sõnul on patsientide visiidid haiglasse vähenemas, samas kui “bio-ühendatud” (bio-connective) virtuaalsete külastuste arv kasvab ning meditsiinitehnika tootjad peavad olema valmis tooma turule järgmise põlvkonna tooteid.

Carroll kutsus messil osalenud insenere ja tootjaid üles neid trende uurima ja seadma end valmis nende kasutamiseks oma toodete uuendamisel. Ta viitab statistlistele andmetele, mille põhjal eksisteerib juba 17 000 tervisega seotud rakendust nutitelefonidele ning selliste rakenduste vastu tunneb huvi 78% tarbijatest. Carroll ennustab, et mõne järgneva aasta jooksul hakkab 500 miljonit nutitelefonide kasutajat tervise-rakendusi kasutama. Tema sõnul on patsient ehk tarbija muutumas ning seetõttu peab meditsiinitööstus nendeks muutusteks valmistuma.

Tänapäeva arstid nõustaksid patsiente pigem Skype abil ning 40% arstidest on valmis jälgima patsiente SMS sõnumite, e-posti või Facebook’i kaudu. Carroll tõi näitena ettevõtte Withings Inc., mis toodab vererõhumonitore kasutamiseks koos iPhone’i ja iPad’iga. Ettevõte MedCottage müüb ühe magamistoaga “memme majasid” (“granny pod”), mille võib paigaldada kasvõi eakate eest hoolitsevate perede tagaaeda. Majake sisaldab kaameraid ja sensoreid, mis võimaldavad patsiente distantsilt jälgida ja vajadusel abistada.

Samuti on kasvanud erinevate diabeedi-kontrolli tehnoloogiate arv, mis võimaldavad patsientidel ennast kodus jälgida ning seda infot oma arstiga jagada.

Carrolli sõnul on mitmed tervishoiuga seotud tippjuhid avaldanud arvamust, et ravimiseks mõeldud kesksete asutuste funktsioon on muutumas. Üks tervishoiuasutuse juhtidest on öelnud, et kadumas on haigla, kui füüsilise rajatise kontseptsioon ning see on muutumas virtuaalseks.

Carroll hoiatas insenere, et neid trende ei või alahinnata. Ta meenutas mõne aasta tagust konverentsi, kus meditsiinitööstuse tippjuhid naersid 3D printimise väljavaate üle. Tänapäeval on 3D printerite hankimine meditsiiniasutuste jaoks rutiinne tegevus.

Carroll ütleb, et maailmatasemel innovaatorid vaatavad tulevikku ja näevad trendi, mitte ohtu. Nad näevad võimalust.


4 kommentaari :

aboshady ütles ...

شراء الاثاث المستعمل بالرياض
شراء اثاث مستعمل الرياض
شراء الاثاث المستعمل

قمم التميز ütles ...

شركة شراء اثاث مستعمل بالرياض
بيع اثاث مستعمل بالرياض
شراء اثاث مستعمل بالرياض
شراء اثاث مستعمل الرياض
اثاث مستعمل بالرياض
اثاث مستعمل
شراء اثاث مستعمل
شراء الاثاث المستعمل بالرياض
شراء اثاث مستعمل شمال الرياض
شركات شراء الاثاث المستعمل بالرياض
ارقام شراء الاثاث المستعمل بالرياض
محلات شراء الاثاث المستعمل بالرياض
حقين شراء الاثاث المستعمل بالرياض

قمم التميز ütles ...

شراء اثاث مستعمل حائل
شراء الاثاث المستعمل بحائل
شراء اثاث مستعمل بحائل
محلات شراء الاثاث المستعمل بحائل
ارقام شراء الاثاث المستعمل بحائل
ارقام محلات شراء الاثاث المستعمل بحائل
شركة شراء اثاث مستعمل بحائل

Turner ütles ...

Thank you for sharing this. Like I was looking for new technologies in the field of medicine which are really underrated. I work in a nursing essay writing service, and I got a topic on IoMT, and I think if I add this in the essays it would be really unique. So yes, thank you for this once again!

Postita kommentaar