Esmaspäev, 12. august 2013

fs: “Tere, Laternapost!”– Bristoli digitaalse uuendamise projekt kutsub rahvast tänavamööbliga lobisema

playable city
Pilt: Huffpost Tech

Bristolis on asjade internetile leitud huvitav mänguline kasutus. Juuli keskel seati linna “mängitava” digitaalse uuendamise käigus üles hulk digitaalseid laternaposte ja muud tänavamööblit, millega on võimalik tekstisõnumite abil suhelda. PAN Studio poolt loodud projekt „Tere, Laternapost!“ kutsub elanikke proovima uusi viise suhtlemiseks... et aeg maha võtta, reflekteerida ja anda endale võimalus mängimiseks.

Bristoli laternapostidel, postkastidel ja teistel tänavamööbli elementidel on unikaalsed koodid, mis aitavad kohalikel võimudel üles leida need, mis vajavad parandamist. Neid koode kasutades on elanikel võimalik uinuvad asjad tekstisõnumitega üles äratada ja kuulata, mis neil öelda on.

“Kas see on sind nähes rõõmus? Ärritunud, kuna on jäetud vihma kätte? Või räägib see sulle mõne saladuse? Iga suhtlus kestab mõne teksti jagu, enne kui sul palutakse mõnel teisel päeval tagasi tulla ja veel rääkida. Mida enam sa mängid, seda enam avaneb sulle linna varjatud elu.”

Ben Barker, projekti “Tere, Laternapost!” kaasautor ja PAN Studio kaasasutaja, ütles: ”Projekti “Tere, Laternapost!” käivitamine linnas sel suvel on meie jaoks väga põnev. Loodame, et läbi Bristoli asjade paljastab see Bristoli inimeste saladusi, lugusid ja kogemusi. Oleme arendanud mängu mehaanikat ja viimistlenud tekstisõnumite suhtlusstiile, mis loodetavasti innustavad bristollasi suhtlema ja mängima oma tänavamööbliga – ja lõpuks üksteisega, avastades üha enam teiste möödujate kohta. Mida rohkem inimesi sellest osa võtab, seda rohkem pakub see kõigile lõbu, nii et – laske käia!”