kolmapäev, 12. detsember 2012

fs: Nutitelefonide ajastu lõpp koidab

Futusignaal on rubriik tulevikutrendidest, kus kajastame lühemal kujul huvipakkuvaid uudiseid esimestest tähelepanuväärsetest märkidest võimalike muutuste eel ühes või teises valdkonnas

Vähemalt nii väidetakse hiljutises Business Insideri artiklis viidates uutele tehnilistele vidinatele, mis arenduslaboreis juba kuju võtavad. Põhjuseid on kaks: murrangulised muutused on vältimatud ja sellesuunaline trend on selgelt täheldatav. Arvutustehnika arengusuund on olnud muutuda aina väiksemaks ja inimesele lähedasemaks: saale täitvatest arvutuskeskustest samaväärsest võimsust sissepakkiva nutitelefonini tänaseks juba iga seitsmenda Maa elaniku taskus. Mis on selle väiksuse ja läheduse järgmine väljendus?

Konkreetsemalt käib jutt Google'i prillidest, aga ka Microsoft'il on samalaadne projekt töös. Projekti Glass (eesti k klaas) raames töötab Google välja prille (ingl k glasses), mis veelgi loomulikumalt (kasutades nt juhtimiseks kõnekeelt) ja märkamatult (kolides käest perifeersesse vaatevälja) sobituks inimese igapäevaellu. Ajakiri Time on jõudnud selle juba oma tänavuste aasta leiutiste hulka valida.

Google'i prillid on jõudnud ka moelavadele (pilt: Business Insider)

Sellistelt abivahenditelt oodatakse täiendatud reaalsuse (ingl k augmented reality e AR) masskasutuse sissejuhatamist. Kuigi juba tänasest mobiilist võib mõne AR äppi abil kaamera Eiffeli tornile suunates saada selle kohta automaatselt kõikvõimalikku lisainfot, siis suund on üha suuremale intuitiivsusele ja mugavusele. Sellele tasakaalupunktile pihta saamine ajal kui üha enam kasutajaid on valmis uuendust omaks võtma juhatabki sisse nutitelefonide järgse ajastu.

2 kommentaari :

Siim Esko ütles ...

Või siis tekib neljas asendamatu nutiabilise kategooria, arvuti, nutitelefoni ja tahvli kõrvale (aga mitte asemele). See graafik läheks siis veelgi järsemaks: http://www.businessinsider.com/future-of-digital-slides-2012-11#-11

MBA ütles ...

The seminar aims is list of top engineering colleges in delhi ncr| ranking noida, uttar pradesh to unleash innovative strategies adopted globally for organizational sustainability and competitiveness. It would inculcate higher order thinking activities in students. Also private mba colleges in delhi ncr.

Postita kommentaar