reede, 25. veebruar 2011

Raha on linnas!

Pilt: trendwatching.com

Urbaniseerumine tähendab palju enamat kui lihtsalt linnade ülerahvastumist ja kommunaalväljakutseid. Linnas elamine on muutunud eristumise ja vahetegemise aluseks, omaette identiteediks. Ning see on mõjutanud ja mõjutab edaspidi üha enam ka tarbimiskultuuri.

trendwatching.com on urbaniseerumise kui tuleva kümnendi megatrendiga seoses välja mõelnud koguni uue termini – citysumer ehk (suur)linnatarbija. See on tarbija, kellel on raha ja kes oskab seda ka kulutada. Linnatarbijate arv kasvab järgmistel kümnenditel meeletult ning kaubanduses, tööstuses ja teenustemajanduses loob selline linnatarbija terve rea uusi ärivõimalusi.

Trendi tõukavad tagant peamiselt kolm tegurit:

1. Linnade rahvastiku kasv. Et klassikalises maa-linn vastasseisus on peale jäämas linn, näitab kasvõi see, et võrreldes 2009. aastaga kasvab ÜRO andmetel linnaelanike arv aastaks 2050 84%, 3,4 miljardilt 6,3 miljardile ning sisuliselt leiab kogu kasv aset arenevates riikides. See tähendab, et linnadesse koondub umbes 70% inimestest, praegu elavad linnades pooled maailma elanikud.

2. Linnade jõukuse kasv. Linnad on jõukad ja ise oma kasvu võimendavad: kui kuhugi hakkab rikkus ja ostujõud koonduma – 100 linna annavad juba üle 30% maailma majandusest - tõmbavad nad sinna veelgi enam andekaid ja ambitsioonikaid inimesi. Hiinas suurendab linnakolinute üheprotsendiline kasv majandust läbi täiendava nõudluse 1,6% võrra, mis tähendab, et linna elama asudes kasvab ka inimese ostujõud oluliselt. Kui praegu kulutab arenevate majanduste kasvav keskklass 6,9 triljonit dollarit aastas, siis järgmise kümnendi jooksul kasvab nende tarbimine 20 triljonini.

3. Linnakultuur. Need samad eelpool mainitud citysumerid kannavad endas ka hoopis teistsugust tarbimiskultuuri –ostujõu ja sissetuleku kasvades on peost-suhu mentaliteet asendunud nautimise ja meelelahutusega, olulisteks kriteeriumiteks on eristumine ja staatus. See loob võimaluse müüa kallemaid kaupu ja teenused, kuid eeldab jällegi pidevat toote-ja brändiinnovatsiooni.

Loe trendwatching.com ülevaadet linnastumisest ja linnatarbijatest, kes kujundavad järgmiste kümnendite tarbimiskultuuri ning uutest ärivõimalustest, mida linnade kasv kaasa toob: http://trendwatching.com/trends/citysumers/

2 kommentaari :

Unknown ütles ...


Quả cầu nhỏ giống như sương mù kia khẽ động.

Trong quả cầu này tỏa ra một luồng khí tức cực kỳ cường đại. Đặc biệt càng làm Vương Lâm cảm thấy sợ hãi chính là tiên khí đang tổ hợp hoàn mỹ ở bên trong, giống như có một tiên nhân đang thật sự thi triển thần thông.dong tam
game mu
cho thuê phòng trọ
cho thuê phòng trọ
nhạc sàn cực mạnh
1900 6516 tổng đài tư vấn luật miễn phí
văn phòng luật
số điện thoại tư vấn luật
thành lập công ty


-Sơn Hồn này tuy yếu hơn rất nhiều so với cái Tham Lang tạo ra năm xưa, nhưng nó vẫn cực kỳ mạnh.

-Đại vật! Nhưng bên trong Sơn Hồn lại cực kỳ không ổn định, chỉ cần hơi vô ý thì không những không thể đã thương địch mà ngược lại sẽ bị Sơn Hồn này gây ra thương tích.Vương Lâm hít vào một hơi thật sâu, ánh mắt sáng ngời.

Hắn biết rõ nguyên nhân chính là do núi đá này không được hoàn chỉnh, làm cho sơn hồn lúc ẩn lúc hiện này xuất hiện trong hư vô cũng bị tổn thương.

Hơn nữa khi rút hồn Vương Lâm không cảm thấy bất kỳ trở ngại nào, giống như hắn vừa

hektorhamelton ütles ...

Thanks to the author for writing the post, it was quite necessary for me and liked it. I wrote a note on the uk essaypro reviews about this. I will be happy if you read it and accept it. Thank you for your concern.

Postita kommentaar