kolmapäev, 23. veebruar 2011

Maailm aastal 2050 – G7 asemel E7

Pilt: russiablog.org

PricewaterhouseCoopersi projektsiooni järgi ei ole „maakera pöördumine itta“ enam tühi sõnakõlks, vaid vääramatu tõsiasi – Hiinast ja Indiast on aastal 2050 saanud maailma suurimad majandused, USA on kukkunud kolmandaks ning Jaapan Brasiilia järel viiendaks; suurimate majanduste esikümnesse on trüginud veel Mehhiko ja Indoneesia.

Hiljuti ilmunud raportis on kiiresti arenevate majandused ja aeglustuva kasvutempoga tööstusriigid viidud ajas 40 aastat edasi, aastasse 2050. IMFi peaökonomisti Olivier Blanchardi hinnangul on kahekiiruseline taastumine juba niigi kriisijärgne reaalsus ning sisuliselt tähendab selline areng pikemas plaanis G7 tööstusriikide mõjujõu vähenemist ja uue kiirelt areneva seitsmiku - E7 - esiletõusu, kuhu kuuluvad peale BRIC-riikide (Hiina, India, Brasiilia ja Venemaa) veel Indoneesia, Mehhiko ja Türgi. Lisaks näeb PwC uute tegijatena Lõuna-Aafrikat, Argentinat, Saudi-Araabiat, Nigeeriat ja Vietnami.


Mis on siis arenevatel majandustel sellist, mida lääneriikidel pole? Eelkõige mõjutab nende kasvu 4 võtmefaktorit:
 • Tööealise elanikkonna kasv
 • Inimkapitali suurenemine läbi parema hariduse
 • Investeeringute kasv
 • Tehnoloogilisest arengust tulenev tootlikkuse kasv

  Eeldusel, et arenevad riigid ise ka rakendavad kasvu toetavaid poliitikaid, on neil kõigi nelja mõjuri puhul eelis suure võlakoorma ja vananeva elanikkonnaga tööstusriikide ees. Mis neis riikides toimub, on lihtsalt seni kasutamata potentsiaali realiseerimine ning edasijõudnute kinni püüdmine. PwC hinnangul toimub mõnes mõttes ka tagasipöördumine ajaloolise tasakaalu juurde - kui aastal 1000 andis Hiina ja India SKP kokku umbes 52% maailma kogutoodangust, siis aastal 2050 annavad Hiina, Inda ja USA koos umbes sama palju.

  Mida tähendab selline areng ettevõtetele Euroopas? Ühelt poolt kindlasti suuremat konkurentsi arenevate riikide poolt, kes rühivad väärtusahelas ülespoole ning arendavad hinnaeelise kõrval üha enam kvaliteedieelist. See teeb küll elu raskemaks, sundides arengumaade konkurentsile avatud ettevõtteid innovatsiooniga tegelema, kuid tagab ka seeläbi tehnoloogilise arengu, nagu järeldub sellest National Bureau of Economic Research uurimusest. Teisalt loovad praeguste arengumaade kiirelt kasvav keskklass ja tarbimisühiskonnad ohtralt uusi võimalusi – turud on küll konkurentsitihedad, kuid keskendudes ainult Euroopale või Ameerikale, jäävad lääne ettevõtted üha enam suurest mängust välja, sest sealt lihtsalt kasvu ei tule.

  1 kommentaari :

  Unknown ütles ...

  thì tốc độ hấp thu lại càng chậm.

  Thần thức Vương Lâm liên tục đảo qua để xem xét động tĩnh khắp bốn phía. Thậm chí ý niệm hắn khẽ động, Đệ Tứ Hồn hóa thành chủ hồn rồi lóe lên trực tiếp phóng ra ngoài tinh cầu nấp ở bên ngoài.

  Thần thức Vương Lâm đi theo Đệ Tứ Hồn rồi tản ra rất xa.

  Thiên nghịch hấp thu rất chậm, dù sao thì xương mặt trăng cũng quá lớn. Mấy ngày sau, Vương Lâm đảo một luồng thần thức vào trong túi trữ vật để lấy ra vài cái pháp bảo.

  Pháp bảo Vương Lâm lấy ra đều là của Tham Lang, những thứ này hắn đã đoạt được cách đây một giáp.
  dong tam
  game mu
  cho thuê phòng trọ
  cho thuê phòng trọ
  nhạc sàn cực mạnh
  1900 6516 tổng đài tư vấn luật miễn phí
  văn phòng luật
  số điện thoại tư vấn luật
  thành lập công ty

  Cái đầu tiên là một tòa núi đá khổng lồ, vật này tuy có chút hư hại nhưng tiên khí bên trên lại rất nồng đậm. Mà đặc biệt là dấu vết thần thức của Tham Lang ở bên trong đã sớm tiêu tán.

  Đây là một trong những nguyên nhân làm Vương Lâm cực kỳ động tâm.

  Dấu ấn thần thức đã bị tiêu tán cũng không phải do Tham Lang chết đi, mà gần một trăm năm bị mặt trăng đồng hóa thì những dấu ấn bên trên đã hoàn toàn biến mất.

  Postita kommentaar